Drobečková navigace

Úvod > Obec > Občan > DSO Nová Lípa

DSO Nová Lípa

Dne 25.6.2015 byl 20 zakládajícími členskými obcemi odstartován nový dobrovolný svazek obcí Nová Lípa, kde je i naše obec Mnich partnerem. Krajským úřadem Kraje Vysočina byl dne 7.7.2015 registrován a zapsán do rejstříku dobrovolných svazků a následně do registru osob.

Hlavní činnost je zaměřena na výkon aktivit směřujících k systematickému a efektivnímu rozvoji zájmového území, ochranu a prosazování společných zájmů členských obcí a jejich spolupráci při rozvíjení činností týkajících se spolupráce ve všech oblastech, které členským obcím svazku přísluší ze zákona o obcích, a případně dalších právních předpisů. Svazek může vyvíjet též vedlejší hospodářskou činnost za účelem podpory hlavní činnosti svazku  anebo hospodárného využívání majetku svazku.

Mimo jiné činnosti patří také vydávaní Zpravodaje DSO Nová Lípa, kde je možnost se seznámit s aktivitami svazku a nalézt spoustu potřebných informací. K nahlédnutí je možné kliknutím na odkaz svazku popř. kliknutím na samostatný odkaz na již zmíněný dobrovolný svazek obcí.

Odkaz na stránky DSO Nová Lípa: DSONovaLipa.cz

Aktuality:

Závěrečný účet DSO Nová Lípa:

Zpravodaj DSO Nová Lípa:

Střípky z DSO Nová Lípa - přínosy pro obec Mnich: