HELMA Racing - Mistrovství České republiky v rallye

Obec Mnich podpořila částkou 4 000 Kč reprezentanty obce Mnich v rallye.

Sezóna 2022

Rallye Pačejov

Tak bohužel nám tentokrát štěstěna nepřála (i když na jednu stranu jo) a 43. INVELT Rally Pačejov nedokončíme. V pravé dvojce 500 metrů před cílem poslední zkoušky nám ve 130 utekl zadek a už jsme byli jen pasažéři. Bylo štěstí, že to nezakoplo a nešlo přes střechu... Jinak se nám jelo celý den hezky a bavilo nás to.Díky všem, kteří nás podporovali. 🤟🏁🤟

Radouňská rallye

Naše účast na Radouňská Rallye 2022 dopadla 🥇 ve třídě A1 a 35 absolutně. Počasí nám nepřálo, zažili pár krizovek ale padlo to tam. Díky moc patří mechanikům Milan Skořepa , Martin Šmol , Jakub Volf , kteří to tam s námi přečkali.

Rallye Český Krumlov

Otevřela se možnost a tak jsme na posledním průjezdu Malonty zatáhli a vyšlo to 😃💪🏁 Vítězíme ve třídě RN6 na 49. Rallye Český Krumlov 2022 . Samotným nám to ještě ani nedošlo 😃 Děkujeme za podporu všem sponzorům, společnosti Inter Cars České Budějovice, která nám pomohla se startem na Rallye Český Krumlov a našim mechanikům Milan Skořepa , Martin Šmol , Jakub Volf , kteří se postarali o auto na jedničku.

Úžasně prožitý víkend a nespočet zážitků. 🥇🏁💪

Sezóna 2021

Vyhlášení Rallysprint série za rok 2020 🥉 a 2021 🥇. Děkujeme všem sponzorům, mechanikům Milan Skořepa , Martin Šmol , Jakub Volf co se na výsledku podíleli.

Rally Vyškov

Rally Vyškov si odvážíme první místo ve skupině 7. Byly to super závody, technika držela až na jednu drobnost, tak nebyl důvod se čímkoliv stresovat. Tady to vždy funguje parádně 👍😉🏁🥇

Dík moc Martin Šmol , Milan Skořepa , Jakub Volf za servis 😉

Rally Fulnek Odry 2021

Na Rally Fulnek Odry 2021 na nás zbylo 🥇 první místo ve skupině a 42. celkově. RZ byli strašně rychlé a osobně se nám líbí jiný styl tratí přesto ji musíme hodnotit kladně když vezmeme v potaz, že je to zbrusu nová soutěž. Auto fungovalo naprosto bez jediného problému a za to musíme poděkovat Martin Šmol nás dvorní motorář, který nám pomohl s přípravou auta na samotný závod a Milan Skořepa našemu mechanikovi. Další závod nás čeká v září Rally Vyškov.

Radouňská rallye 2021

Radouňská rallye 2021 pro nás skončila na jedničku 🥇🏆 ve skupině a 33 celkově. Byla pro nás obtížná tím, že od druhé rundy nám praskaly hadice od chladiče oleje. Naštěstí se nám problém povedlo vyřešit ale až před poslední RZ. Velký dík patří Milan Skořepa bez něho bychom rozhodně soutěž nedokončili a Martin Šmol, který nám pomohl s přípravami na závod a vyřešil problém s únikem chladící kapaliny. Další závod nás čeká v srpnu Rally Fulnek.

Rally Plzeň

Lak Racing Rally Plzeň 2021 byla rychlá, konkurence veliká a byl to boj do poslední RZ. Bohužel jsme první místo ztratili na předposlední zkoušce v jedné pravé trojce asi kilometr před cílem kde jsme dostali hodiny a nechali tam dvacet vteřin. Naštěstí jsme zůstali na silnici a mohli jsme pokračovat dál. Taky jsme mohl spadnout do příkopy a přijít o všechno, tak že to vlastně dopadlo dobře 😃. Ještě jsme zkusili zatáhnout na poslední erzetě ale z osmi vteřin jsme ukousli jen čtyři. Nakonec na nás zbylo druhé místo ale jsme s ním spokojený 🙂

Auto UH Rallysprint Kopná 2021

Auto UH Rallysprint Kopná 2021 pro nás skončila druhým místem. Není pro nás tak cenné umístění jako to, že jsme úspěšně spatřili cíl. Čekali jsme, že bude těžká ale ona byla ještě o dost těžší a na spoustě míst to připomínalo spíše autokros po vydatném dešti. Teď je načase vše znova připravit proto, že za čtrnáct dní nás čeká Lak Racing Rally Plzeň 2021.

Sezóna 2020

Rallye Příbram 2020

Tak bohužel ani Příbram nám nepřála 😏Odstupujeme z druhého místa na RZ 3 pro poruchu převodovky 😏

Radouňská rallye 2020

Bohužel Radouňská Rallye k nám nebyla příznivá. Byli jsme nuceni odstoupit na závadu elektriky. Omlouváme se všem sponzorům a lidem co nám drželi palce. Příště to bude lepší.

Rallye Vyškov 2020

Jak dopadla

? Naprosto suprově 😉RZ byly rychlé, těžké a nám se s nimi povedlo popasovat na 3. místě a rozhodně to nebylo zadarmo. Smůla konečně prolomena a jdem vstříc lepším zítřkům. Děkujeme mockrát všem, kteří se podíleli na tom, že jsme se mohli postavit na start 😉😉😉🤟🤟🤟🏁🏁🏁

Sezóna 2019

V sezóně Českomoravského poháru rallye 2019 se nám velice dařilo a povedlo se nám stát mistry třídy A1 do 1400 ccm. Jsme šťastní a moc si toho vážíme. Rádi bychom poděkovali obci Mnich za podporu v letošní sezóně a všem, kteří při nás stáli.

Výsledky rallye:

Více informací: cmpr.cz

Rallye Hořovice 2019

Na 19. Rallye Hořovice 2019 se nám podařilo obsadit 2. misto ve skupině A1 a 27. absolutně v dost nabité konkurenci 😉 Kdyby nám to někdo řekl ve středu večer, tak bychom se mu vysmáli do očí proto, že se ještě den před odjezdem skládal motor dohromady po technickém problému, ktery se stal v neděli při testu. Náš cíl byl dokončit soutěž ale vše dopadlo nadočekávání jinak. Velký dík patří Martinovi Šmolovi, který odložil svojí práci a opravil nám poškozenou hlavu motoru a našim mechanikům Milanovi Skořepovi a Ondrejovi Karlovi !!! MOC DĚKUJEME JE TO HLAVNĚ VAŠE ZÁSLUHA!!! 😉😉😉🏁🏁🏁🏁🏁🏁🏁🏁

Podorlická rallye

Jaká byla? Jedním slovem SKVĚLÁ. Nádherné tratě a vše šlapalo jak má. Dokončili jsme ji na 🏆 1. místě ve třídě A1 a 18. místě absolutně což je neskutečné. Jen jsme měnili gumy a dolévali benzín. Jediné co nebylo skvělé a mrzí nás je to, že tři posádky z našeho společného servisu měli ne zrovna malé nehody ale naštěstí jsou všichni v pořádku, odešli po svých a škody jsou jen materiální. Doufáme, že se brzy zase potkáme v servisu a budem se tomu moct zasmát a hodit vše za hlavu.

Multi-S Radouňská Rallye

13. Multi-S Radouňská Rallye 2019 byla hodně rychlá, vlivem deště plná zrádných míst a nám se s tím podařilo popasovat jak nejlépe to šlo a dokončili jsme ji stylem start - cíl krom jedné RZ na 🏁🏁 1. místě v A1 a 30. místě celkově. Děkujeme Josefu Mandausovi, že nám pomohl a zapůjčil poloosu, která se nám poškodila na posledním závodě. Velký dík patří Milanovi Skořepovi a Karlovi Krátkému, kteří se nám během závodu starali o auto a vše zase fungovalo bez sebemenšího problému. 😉

Rallye Železné hory

Na 18. Rallye Železné hory 2019 se nám bohužel nezadařilo. Hned na první RZ při rozjezdu nám odešel první rychlostní stupeň a zjišťováním závady jsme ztratili šest minut, s kterými už nešlo nic dělat. Celý závod jsme absolvovali bez prvního rychlostního stupně a rozjezdy na dvojku byli spíš trápení než závodění. Ale musíme se koukat pozitivně.. I přes problémy jsme vyhráli několik RZ, závod jsme dokončili na šestém místě, utrhli i nějaké body do celkového hodnocení a ve výsledku jsme si ho opravdu užili 😊 Děkujeme všem za podporu a zároveň se omlouváme všem sponzorům.... Příště to už bude lepší 😊

1. Rallye Kroměříž 2019

1. Rallye Kroměříž 2019 vypadala, že bude velké letiště a proběhne naprosto bezproblémů. Tento názor, se ale vypařil jako pára nad hrncem ve chvíli, když si s erzetami pohrál vydatný déšť. Spousta uklouzaných asfaltů, spousta zatáček se proměnila díky bahnu v rallycrosovou trať a celý závod se proměnil o boj o přežití. To by i potvrdila spousta posádek, které nespatřili cíl. I my zažili pár těžkých chvil ale povedlo se nám urvat druhé místo ve skupině A1 a s výsledkem jsme nadmíru spokojeni. Letošní sezóna dopadla na výbornou a my vyhrály třádu A1 v celkovém hodnocení ČMPR 2019. Doufejme, že ta příští bude ještě lepší. Děkujeme všem, kteří při nás letos stáli a vkládali do nás důvěru a hlavně děkujeme naším sponzorům, bez kterých by to nešlo. 🏁🏁🏁😊😊😊

2. Rally sprint Bělá pod Bezdězem - Setkání jezdců 2019

Poslední svezení na 2. Rally sprint Bělá pod Bezdězem - Setkání jezdců 2019 dopadl na výbornou. Jeli jsme na lehko jen s jednou sadou mokrých gum navíc a řekli jsme si, že nic opravovat nebudeme a ani nebylo třeba. Auto fungovalo zase na výbornou a umístili jsme se na 1. místě ve třídě a 16. místě absolutně. Letos je doježděno a zbývá jen zazimovat auto a přečkat tu dlouhou pauzu 😉 Tak zas na jaře 😉